Jak pracuję?

RTT Rapid Transformational Practitioner

W swojej pracy korzystam przede wszystkim z Rapid Transformational Therapy autorstwa brytyjskiej terapeutki Marisy Peer.

Moje metody to:

  • RTT, czyli Błyskawiczna Terapia Transformacyjna
  • Coaching
  • EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności, opukiwanie).

W pracy z moimi klientkami skupiamy się na procesie zmiany ich sposobu myślenia.  Myślenia o sobie, o świecie, o pracy, o tym, co jest dla nich możliwe a co nie, o tych dziedzinach albo obszarach życia, z których nie są zadowolone. Efektem końcowym naszej współpracy jest dotarcie do poczucia własnej mocy. Zrozumienie, dlaczego mimo wielu podjętych prób, nie mogłaś dostać tego, co chciałaś. Dlaczego mimo wysiłku, który włożyłaś w to, żeby mieć, co chcesz, w dalszym ciągu nie jesteś w tym miejscu, w którym chciałabyś być. Dlaczego utknęłaś i nie możesz ruszyć dalej.

Pracuję z klientkami na poziomie świadomym i podświadomym.  Praca z podświadomością niesamowicie przyspiesza proces zmiany.  Jest to metoda pracy w stanie głębokiego relaksu. Do tego celu wykorzystuję właśnie stan hipnozy. Przy czym bycie  w stanie hipnozy jest środkiem do celu, a  nie celem samym w sobie.  W stanie hipnozy jesteśmy bardziej skupieni na sobie,  myślenie logiczne odstawiamy na bok, a komunikujemy się z poziomu serca, z poziomu podświadomości. To dlatego praca w stanie głębokiego relaksu jest tak skuteczna. Nasz krytyk wewnętrzny nie ma szans, żeby dojść do głosu. Hipnoza sama w sobie nie jest terapią.

 

Sesja RTT pomoże ci uporać się z przeszłością.  W naszej wspólnej podróży jest też miejsce na to, żeby skupić się na przyszłości. Do tego wykorzystuję coaching. Lubię nazywać go coachingiem głębi. Skupiamy się na tym, co chcesz osiągnąć, kiedy już zmienisz swoje przekonania. Ale też doprecyzowujemy, jakie możesz napotkać przeszkody. Poznasz wartości, którymi kierujesz się w życiu.  Pomogę Ci odkryć najlepszą wersję siebie. Chcę, żebyś zrozumiała to, że najlepsza wersja ciebie już istnieje. Tylko została przysypana doświadczeniami życiowymi, różnymi trudnymi sytuacjami i niepowodzeniami. One spowodowały, że zbudowałaś sobie cały system przekonań i wyobrażeń na temat tego, co jest dla ciebie możliwe, a co nie. Naszym wspólnym celem jest dotarcie do tych przekonań i ich zamiana na takie, które cię wzmocnią, które będą ci towarzyszyć codziennie i będą cię wspierały na drodze do twojego celu, jakikolwiek by nie był.

 

Nie obiecuję, że będzie to łatwy lekki i przyjemny proces. Często z naszymi ograniczającym przekonaniami wiążą się trudne emocje i sytuacje z przeszłości. Natomiast ja jestem po to, aby ci pomóc przez to przejść i zostawić za sobą. Po to, abyś mogła uwolnić się od tego, co ci nie sprzyja. Po to, żebyś zaczęła żyć życiem, o jakim w głębi duszy marzysz. Jednym z naszych głównych zadań do wykonania tu na ziemi jest pokochanie siebie z naszym potencjałem i naszymi ograniczeniami. Jeśli pokochasz siebie, zmieni się cały twój świat. Jeśli pojawią się trudne emocje, pomogę ci je uwolnić przy pomocy Technik Emocjonalnej Wolności tak, żebyś mogła ruszyć w świat wolna od bagażu przeszłości wyposażona w skrzynkę narzędzi, które będziesz mogła stosować sama.

 

To, co mogę powiedzieć z perspektywy tych wszystkich lat szukania pomocy dla samej siebie to to, że naprawdę warto. Przed tobą jeszcze wiele lat życia. Zastanów się, czy chcesz powielać dzisiejszy dzień przez kolejne 20, 30, 40 lat? Czy jednak chcesz być najlepszą wersję siebie? Nie masz tak naprawdę nic do stracenia, a wiele do zyskania. Na tym, że ty staniesz się szczęśliwą kobietą, zyskają też inni. Całe twoje otoczenie: twoja rodzina, twój partner, twoje dzieci, twoi przyjaciele, twoi koledzy i koleżanki z pracy, ponieważ ty będziesz emanować inną energią. Będziesz zupełnie inaczej reagować na sytuacje, które cię w życiu spotykają. Czasem nie mamy wpływu na to, co nam się przydarza, ale mamy wpływ na to, jak reagujemy na to, co nam się przydarza. I to robi ogromną różnicę. Możesz stać się kreatorką swojego życia, bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi. Szukaj ludzi, technik, sposobów, które do ciebie przemawiają, aż znajdziesz te właściwe. Masz tylko jedno życie i od ciebie zależy, co z nim zrobisz.

 

Rapid Transformational Therapy (RTT)

Czym jest RTT i czym różni się od innych metod terapeutycznych?

Marisa Peer, autorka Rapid Transformational Therapy, czyli Błyskwicznej Terapii Transformacyjnej, zebrała swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, dzięki czemu stworzyła niesamowicie skuteczną metodę, czerpiąc inspiracje z nowoczesnej psychologii, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, hipnoterapii, NLP (programowania neurolingwistycznego) i coachingu.

Tam, gdzie pojawia się ból, ludzie oczekują szybkiej pomocy. Jeśli skręcisz nogę, idziesz na pogotowie i prosisz o pomoc. Wyobraź sobie, że lekarz mówi ci wtedy: „Dobrze, musimy przez następny rok spotykać się raz w tygodniu, budując relację, która pozwoli ci zaufać mi, zanim będę mógł złagodzić twój ból”. Brzmi absurdalnie, prawda? RTT opiera się na przekonaniu, że ból emocjonalny i psychologiczny wymaga równie szybkiej i wnikliwej interwencji, tak jak w przypadku wizyty na izbie przyjęć.

Jak działa RTT?

RTT ma na celu jak najszybsze wydobycie głównej przyczyny problemów każdego klienta. Marisa Peer mówi, że w swojej długiej historii praktyki zauważyła, że żaden z jej klientów nie urodził się z negatywnymi przekonaniami i nawykami; nabyli je gdzieś po drodze. RTT szybko i trwale usuwa ograniczające przekonania i nawyki. Terapeuta bada z klientem, jak, gdzie i kiedy je nabył, a następnie pomaga każdemu klientowi zrozumieć i przeformułować przekonania, które go ranią i powstrzymują przed zdobyciem tego, czego chcą. Ta ostatnia część jest kluczowa: w procesie usuwania bólu RTT pomaga im również zrozumieć, skąd on pochodzi. Ból raz zrozumiany już nie wróci. Klienci postrzegają RTT jako wartościową inwestycję, ponieważ otrzymują dokładnie to, czego chcą: wolność od bolesnych problemów z przeszłości.

Sięgnij po życie, o jakim marzysz i na jakie zasługujesz!